Okulary i okulary korekcyjne - Inowrocław

Okulary i okulary korekcyjne - Inowrocław

Umów się na badanie
Okulary i okulary korekcyjne

Korekcyjne okulary – Inowrocław

W naszym gabinecie optycznym w Inowrocławiu Pacjenci mogą skorzystać z oferty na okulary korekcyjne – w przypadku których zapewniamy kompleksową pomoc w doborze szkieł korekcyjnych odpowiadających wadzie wzroku, jak i doradzamy w wyborze oprawek dostosowanych do typu urody i oczekiwań samego użytkownika.

Optometrysta i optyk – okulary korekcyjne Inowrocław

Okulary korekcyjne niezmiennie, od lat, stanowią popularną metodę korygowania wad wzroku. Co przy tym najważniejsze, tylko odpowiednio wykonane okulary będą w pełni spełniać swoje funkcje. To oznacza, że o ich prawidłowy dobór zawsze powinien zadbać optometrysta. Specjalista ten, w odróżnieniu od okulisty, nie zajmuje się diagnozowaniem chorób oczu, a właśnie doborem prawidłowej korekcji wzroku – czy to w postaci okularów korekcyjnych, czy też soczewek kontaktowych.

Pracujący w naszym gabinecie optyk (Inowrocław), na podstawie recepty od okulisty lub też szczegółowych wytycznych przekazanych po badaniu optometrysty, zajmuje się już wykonaniem szkieł okularowych, których moc odpowiadać będzie właśnie wskazanym parametrom.

Galeria optyczna pomoc w dobieraniu oprawek i dobieranie okularów korekcyjnych Inowrocław

Badanie wzroku

Kiedy trzeba nosić okulary korekcyjne?

Krótkowzroczność (miopia) – związana z ograniczonym widzeniem na odległość (obraz oddalony jest niewyraźny)

Dalekowzroczność (nadwzroczność, hipermetropia) – wiążąca się z trudnościami z widzeniem na mniejsze odległości, objawiającymi się, na przykład, problemami z czytaniem czy pracą przy komputerze

Astygmatyzm – w przypadku którego Pacjent może widzieć obraz w sposób nieostry, bez względu na to, czy obserwowany przedmiot znajduje się blisko, czy daleko od wzroku,

Starczowzroczność (prezbiopia) – wada związana ze starzeniem się organizmu i naturalnym osłabieniem się wzroku.

Okulary korekcyjne, które można wyrobić w gabinecie Galeria Optyczna Stefański w Inowrocławiu, to wyposażenie pozwalające na efektywne korygowanie wad refrakcji (czyli wad wzroku). Okulary mogą być tym samym noszone przez osoby ze zdiagnozowanymi wadami.

Prawidłowa korekcja wzroku wymaga systematyczności – to oznacza, że okulary korekcyjne powinny być noszone stale, zgodnie z zaleceniami optometrysty lub okulisty. To z kolei wiąże się z koniecznością doboru okularów (oprawek) w taki sposób, by czuć się w nich dobrze (odpowiednio lekkich i dopasowanych) i pozwalających na swobodne łączenie ich ze swoimi codziennymi stylizacjami.

Szkła w okularach korekcyjnych

Soczewki okularowe można podzielić na szkła jednoogniskowe, dwuogniskowe lub też wieloogniskowe. Pierwsze to najbardziej standardowe, popularne warianty, które cechuje równomierna moc na całej płaszczyźnie soczewki.

Dwuogniskowe okulary korekcyjne, inaczej bifokalne, mają soczewki dwustrefowe – to jest do widzenia do dali i do bliży. Takie rozwiązanie pozwala korzystać tylko z jednej pary okularów, co jest oczywiście wygodniejsze.

Szkła w okularach korekcyjnych

W przypadku modeli wieloogniskowych należy mówić już o okularach progresywnych, to jest z takimi szkłami, w których „przejścia” pomiędzy kolejnymi strefami mocy są płynne, co dodatkowo bardzo podnosi komfort widzenia, w praktycznie każdej sytuacji. Korekcyjne okulary progresywne (Inowrocław) to obecnie jedno z najwygodniejszych i najbardziej funkcjonalnych rozwiązań z tej kategorii korekcji wzroku.

Szkła stosowane w okularach korekcyjnych mogą być dodatkowo wzmacniane, co podnosi ich funkcjonalność. Pewnym standardem są, na przykład: powłoka antyrefleksyjna, utwardzająca (chroniąca przed zarysowaniami), filtr UV czy specjalna blokada światła niebieskiego, coraz częściej stosowana w szkłach okularowych dla osób pracujących przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie.

Jak dobrać okulary korekcyjne?

Okulary korekcyjne (Inowrocław) warto dobierać zarówno pod kątem spersonalizowanych oczekiwań Pacjenta, jak i jego naturalnych cech urody – dzięki temu można znaleźć i nosić oprawki dobrze komponujące się ze stylem życia. Zatem, na jakie elementy trzeba zwracać uwagę podczas dokonywania wyboru nowych oprawek okularów korekcyjnych?

Dobrej jakości oprawki okularowe powinny być solidne – ostatecznie zakłada się je na cały dzień i na czas różnego rodzaju aktywności. Im trwalsze będą, tym dłużej będą służyły, jak i zachowają odporność na czynniki zewnętrzne czy drobne uszkodzenia mechaniczne. Należy również pamiętać, że często od jakości oprawek okularowych zależy zwyczajnie komfort ich noszenia.

okulary korekcyjne rodzaje

 

Dobierając fason okularów korekcyjnych (oprawek okularowych) warto natomiast brać pod uwagę takie czynniki, jak kształt twarzy czy kolor włosów – czyli te cechy fizjonomii, z którymi okulary muszą, siłą rzeczy, korelować. Kierując się tą zasadą, na przykład do twarzy okrągłej, dopasować można oprawki o bardziej podłużnym, prostokątnym kształcie, natomiast z trójkątną dobrze współgrają bardziej fantazyjne, „kocie” oprawki i te, których kształt przypomina wydłużony migdał.

A co zrobić, jeżeli okulary korekcyjne są mniej wygodne lub utrudniają realizację niektórych aktywności? W takiej sytuacji warto sięgnąć po soczewki kontaktowe, oczywiście o mocy odpowiadającej określonej wadzie wzroku. W zależności od upodobań i własnej wygody, pacjent może zdecydować się na noszenie okularów korekcyjnych i soczewek zamiennie lub też regularnie wybierać jedną metodę korekcji.

Okulista optyk Inowrocław dobieranie okularów wzroku
Oferowane marki oprawek

Galeria Optyczna Stefański
Skontaktuj się

Kontakt