Badania wzroku - Inowrocław

Badania wzroku - Inowrocław

Umów się na wizytę

Badanie wzroku - Na czym polega i dlaczego warto je wykonać?

Trudno zaprzeczyć, że badanie swojego stanu zdrowia powinno wejść w nawyk absolutnie każdemu. Nie inaczej jest ze wzrokiem, który potrafi ledwie zauważony psuć się latami, ale też sprawić nagłą, przykrą niespodziankę, gdy okazuje się, że np. ciężko rozczytać numer nadjeżdżającego autobusu. Właśnie dlatego trzeba wcześnie wykrywać wszelkie nieprawidłowości, najlepiej zapisując się na badanie wzroku w Inowrocławiu. Minimalny odstęp między badaniami między badaniami do 2 lata, lecz w przypadku postępującej choroby lub u dzieci powinno to być znacznie częściej.

ODWIEDŹ NASZ SALON, SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Kontakt

kompleksowe badanie wzroku Inowrocław

Badanie wzroku
Badania wzroku

Szczegóły oferty

Ortoptysta

Terapia widzenia dla dzieci

Optometrysta

Dobór korekcji okularowej, dobór soczewek kontaktowych

Okulista

Wizyty w każdy poniedziałek

Wykonujemy kompleksowe badanie okulistyczne:

 • badanie w biomikroskopie,
 • komputerowe badanie refrakcji oka,
 • pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego bezdotykowy lub aplanacyjny,
 • badanie ostrości wzroku,
 • badanie dna oka soczewką Volk.
Dowiedz się więcej

Badanie wzroku - ostrość widzenia i badania dodatkowe

Badanie wzroku podzielone jest na kilka etapów. Przede wszystkim przeprowadzany jest z pacjentem wywiad dotyczący stanu zdrowia, wzroku i przebytym leczeniu i korekcji. Następnie wstępnie bada się ostrość wzroku za pomocą tablic Snellena, które są znanym prawie wszystkim zestawem coraz mniejszych liter i cyfr umieszczonych rzędami. Badanie może się różnić się nieco w zależności od wady wzroku i obejmować dodatkowe elementy, ale zazwyczaj kończy się komputerowym badaniem wzroku. Polega na bezpośrednim pomiarze wady, podczas gdy pacjent opiera się wygodnie i patrzy w specjalny wizjer. Oczywiście wszystkie etapy są całkowicie bezbolesne!

Okulista w Inowrocławiu oferuje także komputerowe badanie refrakcji oka, które polega na laserowym pomiarze parametrów krzywizn i załamań światła wewnątrz narządu wzroku. Nie ma się czego obawiać, podobnie jak standardowe badanie ostrości wzroku, jest ono całkowicie nieinwazyjne i bezbolesne. Jedyne wymaganie to zakroplenie specjalnego płynu zmniejszającego akomodację oka. Dzięki komputerowemu badaniu możliwe jest precyzyjne wykrycie krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu.

Pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego pozwala z dużą dozą pewności stwierdzić ryzyko pojawienia jaskry i wykryć ją na wczesnym etapie, właśnie dlatego jest to kluczowe badanie dla osób znajdujących się w grupie ryzyka – przede wszystkim osób starszych. Badanie to potrafi jednak wskazać także postępujące stany zapalne i inne choroby oczu, więc warto regularnie decydować się na to badanie. Możliwe są dwie metody tego badania: 

 • bezdotykowa – za pomocą napływu powietrza, nie wymaga znieczulenia i jest bardzo szybka,
 • aplanacyjna – za pomocą specjalnego instrumentu dotykającego oka pod 

Rutynowym, lecz nie mniej ważnym jest badanie w biomikroskopie, które polega na oświetlaniu oka światłem ograniczonym wąskimi szczelinami, a dodatkowo często z zastosowaniem filtrów ochronnych. Badanie pozwala obejrzeć, a nawet sfotografować w zasadzie wszystkie drobne struktury wewnątrz oka i znaleźć całą gamę ewentualnych nieprawidłowości. Badanie jest bezbolesne, lecz niewielkim skutkiem ubocznym może być lekka nieostrość widzenia, która jednak znika dość szybko.

Badanie dna oka wykonywane jest często za pomocą tzw. soczewki Volka, która skupiając dużą ilość światła, pozwala na głębokie spojrzenie do wnętrza oka. Metoda ta przypomina nieco badanie biomikroskopem, jednak urządzenie różni się tym, że sięga w najgłębsze partie oka. Dzięki soczewce Volka i mocnemu natężeniu światła możliwe jest przede wszystkim wykrycie zwyrodnień ciała szklistego, siatkówki i nerwu wzrokowego.

Galeria Optyczna Stefański

Optyk w Inowrocławiu - z jakimi specjalistami współpracuje i na czym polega ich praca?

By dobrze dopasować okulary lub soczewki do potrzeb klienta, optyk w Inowrocławiu współpracuje z różnymi specjalistami zajmującymi się wzrokiem. Najbardziej znanym z nich jest okulista, który zajmuje się najczęściej występującymi wadami wzroku, czyli brakiem ostrości. Przeprowadza wszystkie rutynowe badania, diagnozuje choroby i pomaga dopasować soczewki i okulary.

Optometrysta w przeciwieństwie do okulisty nie zajmuje się chorobami oczu, lecz korekcją wzroku, dopasowywaniem soczewek i okularów do potrzeb danej osoby. Może także doradzić w doborze filtrów do okularów i pomóc w przypadku zmęczenia oczu długotrwałą pracą przed monitorem. Zdarza się, że ten specjalista oferuje także ćwiczenia oczu i pomaga w profilaktyce. Krótko mówiąc, zajmuje się nie tyle leczeniem, ile rehabilitacją wzroku.

Ortoptysta to nieco mniej znany specjalista, który jednak wykonuje równie odpowiedzialne zadania. Poza podobnym podstawowym zakresem obowiązków, jak badanie ostrości wzroku, ortoptysta pomaga w kwestiach widzenia obuocznego, czyli na przykład przy leczeniu zeza, współdziałaniu obu gałek ocznych przy patrzeniu w jeden punkt, możliwościach ruchowych oczu i kilku innych pobocznych. Jest to zdecydowanie wszechstronna osoba!

 

Badanie wzroku Inowrocław

 

Okulista w trakcie badania wzroku

Okulista Inowrocław
Dla firm

Badanie wzroku dla firm

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe (Dziennik Ustaw nr 148 poz. 973, par. 5.1,7,8.2), obliguje pracodawców do zrefundowania okularów korekcyjnych pracownikom posiadającym wadę wzroku, którzy swoją pracę wykonują przed monitorami ekranowymi.

Wychodząc naprzeciw, zobowiązaniom wynikających z realizacji w/w ustawy przez pracodawców, proponujemy Państwu:

 • profesjonalne badanie wzroku,
 • okulary korekcyjne do pracy przy komputerze w atrakcyjnych cenach,
 • indywidualne warunki zamówienia,
 • możliwość fakturowania,
 • płatność (gotówka, przelew lub karta płatnicza).
Galeria Optyczna Stefański
Skontaktuj się

Kontakt